XIV Niedziela zwykła – 4 VII 2021

  1. Od 1 lipca rozpoczęliśmy letni porządek Mszy Świętych w naszym kościele. W dni powszednie nie będzie Mszy Świętej o godz. 6.30. Eucharystię będziemy sprawować w godzinach 7.15, 11.30 i 18.00. Porządek Mszy Świętych niedzielnych pozostaje bez zmian.
  2. Przed furtą naszego klasztoru odbywa się dzisiaj kiermasz lektury duchowej, przedmiotów religijnych i klasztornych drobiazgów. Zebrane fundusze będą przeznaczone na utrzymanie braci postulantów. Ofiara jest dobrowolna. Serdecznie zapraszamy.
  3. Od 7 do 15 lipca zapraszamy na Nowennę przed Uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel, głównej Patronki naszego Zakonu. Nowennę wygłosi o. Jakub Przybylski. Msze święte z kazaniami maryjnymi będą sprawowane o 11:30 i 18:00.
  4. W najbliższą sobotę, 10 lipca, zapraszamy na ostatni, przed przerwą wakacyjną, Dzień skupienia ze św. Józefem, pod hasłem: „Ojciec z twórczą odwagą”. Nauki wygłosi o. Łukasz Kasperek.
  5. Przypominamy, że trwają zapisy na pielgrzymkę do Czernej na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej pod hasłem „Z Maryją na krańce świata”. W tym roku będzie ona połączona z obchodami Jubileuszu 50-lecia Misji karmelitańskich w Burundi oraz Rwandzie. Mszę świętą jubileuszową odprawi ks. Bp. Jerzy Mazur. Wyjazd autobusem sprzed naszego klasztoru w piątek 16 lipca o godz. 23.00, powrót w sobotę około godz. 22.00. Planowane jest również nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapisy w zakrystii.
  6. Zachęcamy do pogłębiania życia religijnego przez czytanie prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz „Głosu Karmelu”.