XV Niedziela zwykła – 11 VII 2021

  1. W naszym kościele trwa nowenna przed Uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel, głównej Patronki naszego Zakonu. Nauki Nowenny głosi o. Jakub Przybylski. Msze Święte z kazaniami maryjnymi sprawowane są o godzinie 11:30 i 18:00.
  2. Intencje i prośby składane przed ołtarzem Matki Bożej Szkaplerznej w trakcie trwania nowenny odczytywane są każdego dnia po Mszy Świętej wieczornej podczas nabożeństwa.
  3. We piątek, 16 lipca w samą Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel Msze św. będą sprawowane o godzinie 6.30, 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 15.00 i 18.00. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył o. Stanisław Fudala, radny naszej prowincji z Krakowa. Będzie to Msza św. zbiorowa, intencje można składać w zakrystii i przy furcie klasztornej. Szkaplerz NMP z Góry Karmel będzie można przyjąć w tym dniu każdej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy w tym dniu.
  4. Szkaplerze, książki oraz literaturę na temat Szkaplerza NMP z Góry Karmel można nabyć w naszej księgarni oraz podczas kiermaszu, który będzie miał miejsce w dniu 16 lipca od godziny 9.00 na dziedzińcu klasztornym. Polecamy m. in. kalendarz ze św. Józefem na rok 2022, przygotowany przez nasze wydawnictwo oraz szczególnie dwie pozycje książkowe karmelitańskich autorów: „Życie w zjednoczeniu z Maryją” o. Michała od św. Augustyna oraz „Życie na wzór Maryi” s. Marii od św. Teresy (Petyt).
  5. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Czernej na Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej pod hasłem „Z Maryją na krańce świata”. W tym roku będzie ona połączona z obchodami Jubileuszu 50-lecia Misji karmelitańskich w Burundi oraz Rwandzie. Wyjazd autobusem sprzed naszego klasztoru w piątek 16 lipca o godz. 23.00, powrót w sobotę około godz. 22.00. planowany koszt przejazdu 80 zł. Planowane jest również nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapisy w zakrystii.
  6. Zachęcamy do pogłębiania życia religijnego przez czytanie prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Gościa Niedzielnego” oraz „Głosu Karmelu”.