XXIV Niedziela Zwykła 12 IX 2021

 

  1. Dzisiejsza niedziela jest dniem beatyfikacji Sług Bożych Stefana kardynała Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Uroczysta Msza Święta beatyfikacyjna transmitowana w pierwszym programie Telewizji Polskiej o godz. 12.00 daje wszystkim możliwość uczestnictwa w tym znaczącym wydarzeniu.
  2. Informujemy, że dzień skupienia ze św. Józefem przewidziany na drugą sobotę miesiąca września odbędzie się w najbliższą sobotę 18 września. Serdecznie zapraszamy. Do listy uczestników można dopisać się w zakrystii. Szczegółowy plan znajduje się na naszej stronie internetowej oraz w gablocie.
  3. Najbliższa niedziela będzie trzecią niedzielą miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, które rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 15.00. Po niej konferencja maryjna, możliwość przyjęcia Szkaplerza karmelitańskiego i krótkie nabożeństwo do Matki Bożej.
  4. Ofiary zbierane  do puszki przeznaczone są w dniu dzisiejszym na „Fundusz Ewangelizacji w Środkach Społecznego Przekazu”.
  5. W nadchodzącym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia świętych: w poniedziałek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego; we środę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej; w czwartek świętych Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa i męczennika; w piątek świętego Alberta Jerozolimskiego, biskupa i prawodawcy zakonu karmelitańskiego; sobotę św. Stanisława Kostki, patrona Polski.
  6.  Zachęcamy do czytania tygodników katolickich „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”.