XXIX Niedziela zwykła – 17 X 2021

  • Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, które sprawowane są w naszym kościele przez cały październik o godz. 17.30.
  • Dzisiejsza niedziela jest trzecią niedzielą miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, które rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 15.00. Po niej konferencja maryjna i możliwość przyjęcia Szkaplerza karmelitańskiego.
  • Informujemy, że przez cały listopad będziemy polecać Bogu zmarłych w wypominkach. Msza święta w ich intencji sprawowana będzie codziennie o godz. 18.00, zaś różaniec z odczytywaniem imion zmarłych o godz. 17.30. Kartki z „Zaduszkami” wyłożone są na stoisku w tyle kościoła i można je składać w zakrystii lub na furcie.
  • W dzisiejszą niedzielę zgodnie z zapowiedzią ofiary do puszek przeznaczone są na Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary.
  • Przedostatnia niedziela października, czyli przyszła niedziela od wielu lat obchodzona jest jako Światowy Dzień Misyjny (w Polsce znany pod nazwą Niedzieli Misyjnej). Z tej okazji w przyszłą niedzielę homilie o tematyce misyjnej wygłosi o. Bogusław Żero, należący do zakonu misyjnego Ojców Białych. Będzie to okazja do zakupienia u niego kalendarzy misyjnych oraz do złożenia ofiary na misje prowadzone przez jego zakon.
  • Życząc wszystkim Bożego błogosławieństwa w rozpoczynjącym się tygodniu, zachęcamy do czytania tygodników katolickich „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”. Zachęcamy także do zakupu najnowszego numeru półrocznika „Głos Karmelu”. Znajdziecie w nim wiele artykułów o św. Józefie, w tym autorstwa karmelitów z naszego lubelskiego klasztoru.