XXV Niedziela Zwykła – 18 IX 2022

1. Witamy w naszej wspólnocie zakonnej o. Sławomira Chudzika, który po wielu latach powraca do naszego klasztoru. Będzie on mistrzem nowicjatu dla brata Pawła, który wczoraj rozpoczął nowicjat. Nasz wspólnota zakonna będzie zatem przez rok pełniła funkcję nie tylko domu formacyjnego dla postulantów, lecz także dla nowicjusza br. Pawła.

2. W nadchodzącym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia świętych: we wtorek św. Andrzeja Kim i towarzyszy, męczenników koreańskich, we środę św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty, w piątek św. o. Pio.

3. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus z Bazylianówki zapraszają na nabożeństwo ku czci Dzieciątka Jezus oraz Eucharystię, które odbędą się w przyszłą niedzielę, 25 września o godz. 17.30 w klasztorze sióstr przy ul. Mariańskiej.

4. W ostatnie dwa dni miesiąca września oraz 1 października zapraszamy na Triduum o świętej Teresie od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza. Nauki o roli Słowa Bożego w życiu św. Teresy wygłosi o. Piotr Nyk, przeor klasztoru. Triduum towarzyszyć będzie wystawa misyjna „50 lat misji karmelitańskich w Afryce”. Szczegóły znajdują się na plakatach.

5. Już teraz zapraszamy także na spotkania w ramach Szkoły Modlitwy Kontemplacyjnej. Najbliższe spotkanie w sobotę 8 października. Początek o godz. 10.00.

6. Zachęcamy do lektury tygodników katolickich „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz nowego numeru półrocznika „Głos Karmelu”, które są do nabycia w zakrystii.

7. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego tygodnia.