XXV Niedziela Zwykła – 19 IX 2021

  1. 25 września, w sobotę o godz. 11.00 w Archikatedrze nastąpi uroczyste otwarcie III Synodu Archidiecezji Lubelskiej. Wydarzenie to będzie jednocześnie dziękczynieniem za beatyfikację Biskupa Lubelskiego Kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Czackiej. W Eucharystii wezmą udział członkowie synodu oraz przedstawiciele wszystkich parafii w osobach Księży Proboszczów i po jednym reprezentancie parafialnego zespołu synodalnego. Wszystkich prosimy o systematyczną modlitwę w intencji synodu oraz zapraszamy do uczestnictwa w transmisji Mszy świętej za pomocą mediów elektronicznych.
  2.  Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus zapraszają na nabożeństwo połączone z Mszą Świętą ku uczczeniu Dzieciątka Jezus.  Będzie ono miało miejsce w sobotę 25 września o godz. 17.30 w klasztorze sióstr przy ul. Mariańskiej 31.
  3. Dzisiejsza niedziela jest ostatnim dniem pracy S. Gemmy, naszej zakrystianki. Serdecznie dziękujemy za posługę w naszym kościele. Równocześnie witamy S. Wincentę.
  4. 29 września rozpocznie się Triduum przygotowujące nas do uroczystości św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Nauki podczas Mszy Świętych o godz. 11.30 oraz 18.00 wygłosi br. diakon Adam Barłowski. W dniu uroczystości, 1 października o godz. 18.00, sprawować będziemy Mszę świętą zbiorową ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Intencje na Mszę zbiorową prosimy składać w zakrystii. Serdecznie zapraszamy.
  5. Zachęcamy do czytania tygodników katolickich „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”.