XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11 X 2020

  1. Przez cały październik zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godzinie 17.30 w naszym kościele.
  2. Serdecznie zapraszamy na Triduum ze św. Teresą od Jezusa w dniach 13-15 października. Homilie na Mszach Świętych o godz. 11.30 oraz 18.00 wygłosi o. Paweł Baraniecki. Uroczysta Eucharystia 15 października o godz. 18.00 będzie Mszą Świętą zbiorową. Intencje można składać w zakrystii. W uroczystość świętej Teresy od Jezusa będzie możliwość nabycia książek poświęconych jej życiu i nauczaniu.
  3. Przez cały listopad będziemy się modlić za zmarłych polecanych w listopadowych wypominkach. Msza Święta w ich intencji będzie sprawowana codziennie o godz. 18.00, zaś różaniec z odczytywaniem imion zmarłych o godz. 17.30. Kartki z „zaduszkami” znajdują się na stoisku w tyle kościoła. Prosimy o składanie ich w zakrystii lub na furcie klasztornej.
  4. Dzisiejsze ofiary do puszki przeznaczone są na Fundusz Papieski – stypendia dla młodzieży z ubogich środowisk – „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  5. Najbliższa niedziela będzie trzecią niedzielą miesiąca. Zapraszamy zatem na Mszę św. o godz. 15.00 i wspólną modlitwę do Królowej Szkaplerza Świętego.
  6. Zachęcamy do pogłębiania życia religijnego przez czytanie książek i prasy katolickiej.
  7. Pragniemy poinformować, że w przyszłym tygodniu, od poniedziałku, tj. od 19 października Msze Święte sprawowane będą w kaplicy obok zakrystii (wejście z dziedzińca furty klasztornej). Jest to spowodowane wymianą centralnego ogrzewania w naszym kościele.
  8. W związku z rozwojem pandemii przypominamy o obowiązku dezynfekcji rąk oraz o zakrywaniu ust i nosa w kościele. Prosimy także o przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. Tych, którzy przyjmują Komunię Świętą do ust prosimy o podchodzenie na końcu.