XXXI Niedziela zwykła – 31 X 2021

  • W dniu jutrzejszym będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte będą sprawowane jak w niedzielę. Natomiast we wtorek, 2 listopada wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych.
  • Penitencjaria apostolska udzieliła w tym roku możliwości uzyskania odpustu zupełnego dla dusz w czyśćcu za pobożnie nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga nie tylko w Dzień Wspomnienia Wiernych Zmarłych, lecz w dowolnym dniu listopada.
  • Podobnie jest w wypadku dotychczasowych pierwszych ośmiu dni listopada, w których za nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych cierpiących w czyśćcu można było uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, spowiedź (może być w innym dniu), Komunia św. oraz modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Odpusty te można w tym troku uzyskać w dowolnie wybrane osiem dni listopada.
  • W listopadzie, miesiącu modlitwy za zmarłych będziemy w naszym kościele codziennie polecać Bożemu Miłosierdziu zmarłych powierzonych nam w tradycyjnych „Zaduszkach”. W ich intencji będzie sprawowana Msza Święta codziennie o godz. 18.00, którą poprzedzi różaniec o godz. 17.30 z odczytywaniem imion zmarłych. Kartki z „Zaduszkami” można składać jeszcze dzisiaj, a także jutro u braci postulantów przed kościołem.
  • W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji powołanych oraz nowych powołań do służby Bożej od godz. 16.50, którą poprowadzi Świecki Zakon Karmelitański.
  • Życząc wszystkim Bożego błogosławieństwa w rozpoczynającym się tygodniu, zachęcamy do czytania tygodników katolickich „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”.