XXXIII Niedziela zwykła – 14 XI 2021

  • Z wielką radością pragniemy poinformować, że nasz kościół na zakończenie Roku Świętego Józefa zostanie ogłoszony diecezjalnym sanktuarium św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Będzie to miało miejsce 8 grudnia na Mszy Świętej o godzinie 18.00, której przewodniczył będzie Arcybiskup Stanisław Budzik. Dziękując za wasze modlitwy do św. Józefa, zapraszamy do udziału w tej uroczystości.
  • W listopadzie, miesiącu modlitwy za zmarłych polecamy codziennie Bożemu Miłosierdziu zmarłych powierzonych nam w tradycyjnych „Zaduszkach”. W ich intencji sprawowana jest Msza Święta o godz. 18.00, którą poprzedza różaniec o godz. 17.30 z odczytywaniem imion zmarłych.
  • Najbliższa niedziela będzie trzecią niedzielą miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, które rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 15.00. Po niej konferencja maryjna i możliwość przyjęcia Szkaplerza karmelitańskiego.
  • W nadchodzącym tygodniu przypadają następujące święta i wspomnienia świętych: w poniedziałek Wspomnienie Wszystkich Zmarłych Zakonu Karmelitańskiego, we wtorek Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, we środę św. Elżbiety Węgierskiej, natomiast w sobotę św. Rafała Kalinowskiego.
  • Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone są na pomoc dla osób bezdomnych, prowadzoną przez Caritas.
  • Życząc wszystkim Bożego błogosławieństwa w rozpoczynjącym się tygodniu, zachęcamy do czytania tygodników katolickich „Niedziela”, „Gość Niedzielny” oraz półrocznika „Głos Karmelu”.