Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Niech ten wyjątkowy czas pozwoli nam zbliżyć się do Boga poprzez uczestnictwo w celebracjach liturgicznych. Osoby chętne do zaangażowania się w posługę liturgiczną w te dni prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.
W poniedziałek, 14 kwietnia, obchodzimy Święto Chrztu Polski, pamiętajmy o modlitwie za naszą Ojczyznę.
W Wielki Czwartek, dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa, uroczystą Mszę Świętą Wieczerzy Pańskiej będziemy celebrować o godzinie 18. Po jej zakończeniu nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i adoracja do godziny 22. Mężczyzn, którzy zgodziliby się na umycie nóg podczas ceremonii Wielkiego Czwartku, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii.
W Wielki Piątek, dzień Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa, zapraszamy na godzinę 7 na tzw. „ciemną Jutrznię”. Jest to starożytna, śpiewana modlitwa, złożona z hymnów, psalmów oraz pism Ojców Kościoła.
Drogę Krzyżową w Wielki Piątek sprawujemy o godzinie 15, natomiast uroczystą Liturgię Męki Pańskiej o godzinie 18. Głównym elementem tej liturgii będzie adoracja Krzyża Świętego. Po zakończonych obrzędach nastąpi przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godziny 23. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża przeznaczone są na utrzymanie kościołów w Ziemi Świętej. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, to jest zarówno jakościowy jak ilościowy.
W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa i oczekując na Jego Zmartwychwstanie. O godzinie 7 zapraszamy na „ciemną Jutrznię”. Przez cały dzień będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim, a od godziny 8 do 13, co 15 minut będziemy święcić pokarmy na stół wielkanocny w kaplicy Matki Bożej Pocieszenia obok zakrystii. Liturgię Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpoczniemy o godzinie 20 obrzędem poświęcenia ognia na dziedzińcu przed furtą klasztorną. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczniemy o godzinie 6 procesją rezurekcyjną, po czym będziemy sprawować uroczystą Mszę Świętą Zmartwychwstania Pańskiego. Kolejna Msza Święta sprawowana będzie dopiero o godzinie 9.30.
W Wielką Środę będziemy spowiadać od 6.30 do 18.30, w Wielki Czwartek od 6.30 do 17.30 z przerwą między 12.30 a 14.00, w Wielki Piątek od 8.00 do 17.30 i w Wielką Sobotę od 8.00 do 15.00.
Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca, lecz z racji Wielkanocy nie będzie spotkania szkaplerznego w tym miesiącu.
W zakrystii można nabyć baranki i „paschaliki”, które rozprowadza Caritas diecezjalna, zaś w sklepiku „Carmelitana” są do nabycia baranki wielkanocne, piękny symbol Chrystusa Zmartwychwstałego oraz znak łączności z naszym kościołem, w którym również pojawi się On w niedzielę Zmartwychwstania.
Do skarbony przy wyjściu z kościoła można składać ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Serdeczne „Bóg zapłać” za każdą złożoną ofiarę.