Świecki Zakon Karmelitów Bosych

Członkowie Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych są wiernymi w Kościele, wezwanymi do życia w posłuszeństwie Jezusowi Chrystusowi poprzez „przyjaźń z Tym, o którym wiemy, że nas kocha”, w służbie Kościołowi. Pod opieką Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, zgodnie z inspiracjami św. Teresy od Jezusa i św. Jana od Krzyża oraz zgodnie z biblijną tradycją proroka Eliasza starają się pogłębiać swoje chrześcijańskie zobowiązanie wypływające ze chrztu.

Jesteśmy częścią Zakonu Karmelitów Bosych. Uczestnicząc w tym samym charyzmacie i tej samej misji apostolskiej zakonu, zachowujemy wyraźną tożsamość świecką. Naszym zadaniem jest przemienianie świata na drodze miłości i życie duchem Ewangelii w środowiskach, do których nas Bóg kieruje: w miejscu zamieszkania i pracy, wśród znajomych.

Żyjąc w świecie duchem karmelitańskim, staramy się o: zjednoczenie z Bogiem przez kontemplacje na wzór i pod opieką Maryi oraz przez apostolstwo

Do Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych przyjmowani są kandydaci w wieku 18-50 lat, którzy starają się prowadzić życie prawdziwie chrześcijańskie. Okres formacji wstępnej trwa pięć lat.

Wspólnota powołanych do życia w świecie duchem karmelitańskim daje sobie nawzajem duchowe oparcie. Pozwala spotkać ludzi, którzy rozumieją trudności i radości związane z pogłębianiem życia duchowego, pomagają nadać mu kierunek i „towarzyszą w drodze”.

Wprawdzie karmelita świecki powinien być na tej drodze mężny i samodzielny, winien wsłuchiwać się przed wszystkim w słowo Boże i naukę świętych karmelitańskich, ale obecność „sióstr i braci w tęsknocie” pomaga wytrwać w nadziei.

Jeżeli bliski jest Ci ten ideał i chciałbyś do nas dołączyć, przyjdź, zobacz, spotkaj się. Być może jest to również Twoje miejsce w Kościele?

Nasze spotkania

Comiesięczny dzień skupienia
w pierwsze soboty miesiąca, oprócz lipca i sierpnia. Spotkania rozpoczynają się w kościele o godzinie 12.30. W programie: modlitwa wewnętrzna, Msza Święta, konferencja, Nieszpory

Adoracja Najświętszego Sakramentu
w intencji kapłanów i osób konsekrowanych, w pierwsze czwartki miesiąca o godzinie 16.50

przewodnicząca wspólnoty:
Anna Czajka

asystent wspólnoty:
o. Krzysztof Żywczyński OCD

Świecki Zakon Karmelitów Bosych
ul. Świętoduska 14
20-082 Lublin

anna.czajka@hotmail.com
ocds.karmel.lublin.pl