4. niedziela Wielkanocy, 21 kwietnia 2024 r.

Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza jest w Kościele Przeżywana jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania. W Polsce przez cały rozpoczynający się tydzień modlimy się o powołania do szczególnej służby Bożej w Kościele. Niech nigdy nie zabraknie świętych kapłanów, osób zakonnych oraz misjonarzy.

Z racji przypadającej dzisiaj trzeciej niedzieli miesiąca zapraszamy na Mszę Świętą o godzinie 15.00, podczas której będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego. Po Mszy Świętej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy chwalebną część różańca, rozważając tajemnicę Zmartwychwstania Pana Jezusa.

We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski. W czwartek – święto św. Marka Ewangelisty. Msze Święte według porządku powszedniego.

Siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus z Bazylianówki zapraszają na nabożeństwo ku czci Dzieciątka Jezus oraz Mszę Świętą w najbliższy czwartek, 25 kwietnia, o godzinie 17.30.

XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie, tzw. „Biskupiak”, zaprasza uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych na Dzień Otwartych Drzwi, który rozpocznie się w środę, 24 kwietnia, o godzinie 12.00. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej szkoły (biskupiak.lublin.pl).

Ksiądz Biskup Adam Bab oraz Fundacja „Dwanaście Kroków” serdecznie zapraszają na I Ogólnopolskie Sympozjum poświęcone programowi duchowego i psychologicznego wsparcia „12 kroków ku pełni życia – Wreszcie żyć”, które odbędzie się w gmachu lubelskiej Caritas. Jest to wydarzenie zarówno dla osób szukających wsparcia psychicznego i duchowego, jak i dla poszukujących sposobów skutecznego pomagania innym. Szczegółowe informacje oraz program można znaleźć na plakacie, na stronie internetowej (12krokow.pl) oraz na Facebooku (Fundacja Dwanaście Kroków).