6. niedziela zwykła, 11 lutego 2024 r.

Ofiary zbierane dzisiaj do skarbony przy wyjściu z kościoła są przeznaczone na Fundusz Wschodni. Puszka ze Środy Popielcowej wesprze najbardziej poszkodowanych przez wojnę na Ukrainie.

Środą Popielcową rozpoczniemy liturgiczny okres Wielkiego Postu. Obrzęd posypania głów popiołem będzie na każdej Mszy Świętej. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od mięsa (z wyjątkiem ryb) oraz ograniczeniu ilości spożywanych pokarmów.

W każdy piątek Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godzinie 17.30, natomiast w niedziele na Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o godzinie 17.00.

W sobotę zapraszamy na drugie spotkanie z cyklu „Szkoły modlitwy kontemplacyjnej”. W programie: ćwiczenia medytacyjne z nauką, praktyka modlitwy w ciszy oraz Msza Święta. Rozpoczęcie o godzinie 9.00 w sali obok zakrystii.

Za tydzień przypada trzecia niedziela miesiąca. Zapraszamy zatem na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, które rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 15.00. Bedzie wówczas możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.

Przypominamy, że w naszym kościele w każdą środę jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od 7.45 do 17.45, z przerwą na Mszę Świętą o godzinie 11.30. W tym czasie również można skorzystać z sakramentu pojednania.