XXX niedziela zwykła, 29 października 2023 r.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych sprawowanych przez cały październik o godzinie 17.30.

W środę przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu będziemy sprawowali według porządku niedzielnego. Wyjątkowo nie będzie całodziennej środowej adoracji najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że w dniach 1-8 listopada można uzyskać odpust zupełny w intencji zmarłych odbywających czyściec, pod zwykłymi warunkami oraz przez pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych.

2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w tym dniu według porządku powszedniego.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Świecki Zakon Karmelitów Bosych zaprasza na adorację i modlitwę w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bogu. Rozpoczęcie adoracji o godzinie 16.50.

Cały listopad to miesiąc szczególnej modlitwy za tych, którzy już odeszli do wieczności. W naszym kościele codziennie będziemy prosić Boga o radość nieba dla zmarłych polecanych naszym modlitwom w wypominkach. Msza Święta w ich intencji będzie sprawowana codziennie o godzinie 18. Będzie ona poprzedzona modlitwą różańcową z odczytywaniem imion zmarłych o godzinie 17.30. Kartki zaduszkowe można jeszcze składać w zakrystii i na furcie klasztornej.

W zakrystii jest do nabycia nowy numer „Głosu Karmelu”, który serdecznie polecamy.