II Niedziela Wielkanocna – 16 IV 2023

W dniu dzisiejszym obchodzimy święto Bożego Miłosierdzia, jest to patronalne święto „Caritas”. W tym dniu będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami oraz za odmówienie „Ojcze nasz” i „Credo”, dodając wezwanie „Jezu Miłosierny, ufam Tobie”. Ofiary do skarbony przeznaczone są na „Fundusz Caritas”.

2. Z racji trzeciej niedzieli miesiąca zapraszamy w dniu dzisiejszym na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Szkaplerznej i wspólną modlitwę. Ponieważ rozpoczniemy o godzinie 15.00, a więc w Godzinę Miłosierdzia, najpierw odbędzie się nabożeństwo, podczas którego odmówimy koronkę do Bożego  Miłosierdzia oraz będziemy mogli przyjąć Szkaplerz NMP z Góry Karmel. Po nabożeństwie będziemy sprawować Mszę Świętą zbiorową ku czci Matki Bożej.

3. Z radością informujemy, że nasz współbrat, br. diakon Adam Barłowski w dniu wczorajszym, tj. 15 kwietnia 2023r., przyjął święcenia kapłańskie w naszym Sanktuarium z rąk ks. biskupa Adama Baba. W dniu dzisiejszym odprawił swoją Mszę prymicyjną o godz. 9.30. Polecamy Waszym modlitwom Jego kapłańską posługę.

4. W rozpoczynającym się tygodniu w Wadowicach będzie obradowała Kapituła Prowincjalna Krakowskiej Prowincji naszego zakonu. W jej trakcie zostanie wybrany nowy zarząd Prowincji oraz przełożeni klasztorów na trzechlecie 2023-2026. Także ich decyzje polecamy Waszym modlitwom.

5. W sobotę, 22 kwietnia, zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Szkoły Modlitwy Kontemplacyjnej. Początek o godz. 10.00 w kościele. W programie konferencja na temat modlitwy oraz praktyka modlitwy wewnętrznej.

6. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.