III Niedziela Wielkanocna – 23 IV 2023

1. W piątek, 21 kwietnia zakończyła się Kapituła Krakowskiej Prowincji  Karmelitów Bosych, podczas której wybrano na przełożonego prowincjalnego o. Tadeusza Florka, a na przeora naszego klasztoru w Lublinie o. Piotra Jackowskiego. Dotychczasowemu przeorowi naszego klasztoru o. Piotrowi Nykowi dziękujemy za posługę i życzymy wielu łask w nowej posłudze w Krakowie. Polecamy wam modlitwie naszych nowo wybranych przełożonych. 

2. W tym tygodniu wspominamy świętych: w poniedziałek 24 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, we wtorek święto św. Marka, Ewangelisty, w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.

3. Siostry Karmelitanki Dzieciątka Jezus z Bazylianówki zapraszają na najbliższe nabożeństwo ku czci Dzieciątka Jezus oraz Mszę świętą, które odbędą się we wtorek, 25 kwietnia o godz. 17.30 w klasztorze sióstr.

4. XXI Liceum Ogólnokształcące im. Św. Stanisława Kostki w Lublinie zaprasza uczniów kończących naukę w szkołach podstawowych na Dzień Otwartych Drzwi, które odbędą się 26 kwietnia i rozpocznie się o godz. 12.00. Podczas tego spotkania będzie można zapoznać się z ofertą szkoły na nowy rok oraz spotkać się z nauczycielami i uczniami liceum. (szczegóły na plakatach i na stronie internetowej szkoły).