Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel, 16 lipca 2023 r.

Jak co roku, w dniu 16 lipca świętowaliśmy uroczystość Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, głównej Patronki naszego zakonu. Przygotowywaliśmy się do niej przez dziewięć dni, odprawiając nowennę, podczas której kazania o tematyce maryjnej i szkaplerznej głosił o. Krzysztof Żywczyński.

W niedzielę, 16 lipca, we wszystkich Mszach Świętych licznie uczestniczyli czciciele Matki Bożej Szkaplerznej. Byli wśród nich ci, którzy od wielu lat wiernie noszą szkaplerz, ale również i tacy, którzy zdecydowali się przyjąć ten znak opieki Matki Bożej właśnie teraz. Obrzęd nałożenia szkaplerza sprawowaliśmy po każdej Mszy Świętej.

Głównej Eucharystii odpustowej wieczorem o godzinie 18.00 przewodniczył ks. Adam Lewandowski, wikariusz biskupi ds. instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego. W kazaniu, które wygłosił, przypomniał, że szkaplerz jest znakiem ufności wobec Maryi, niezawodnej Opiekunki swoich czcicieli.

Podczas uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel na dziedzińcu przed klasztorem odbyły się, adresowane do najmłodszych i nie tylko najmłodszych, warsztaty snycerskie św. Józefa.