Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel, 16 lipca 2023 r.

Dzisiaj w naszym Sanktuarium, z racji przypadającej uroczystości Matki Bożej z Góry Karmel, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Msze Święte sprawujemy o godzinie: 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 15.00 i 18.00.

Po każdej Mszy Świętej istnieje możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego, w który wcześniej należy się zaopatrzyć na kiermaszu przed furtą klasztorną.

W zakrystii przyjmujemy jeszcze intencje na Mszę Świętą zbiorową ku czci Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, która będzie sprawowana o godz. 18.00 jako suma odpustowa przez ks. Adama Lewandowskiego, wikariusza biskupiego ds. instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego w Archidiecezji Lubelskiej.

Wszystkich noszących szkaplerz karmelitański zapraszamy w każdą trzecią niedzielę miesiąca, począwszy od września, na spotkanie szkaplerzne o godz. 15.00, na które składa się Msza Święta, modlitwy do Matki Bożej i obrzęd nałożenia szkaplerza nowym osobom.

Przed furtą klasztorną od godziny 9.00 do 19.30 trwa kiermasz książek i dewocjonaliów, na którym można zaopatrzyć się w szkaplerz karmelitański, a także najnowszą książkę naszego współbrata, o. Jakuba Przybylskiego, pod tytułem „Harfa miłości Boga”.

Najmłodszych zapraszamy dzisiaj na „Warsztaty snycerskie ze św. Józefem” od godziny 10.00 do 15.00 na dziedzińcu przed furtą klasztorną.

Gorąco zapraszamy na pielgrzymkę do Czernej na XXV Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Wyjazd autobusem sprzed naszego klasztoru w piątek, 21 lipca, o godz. 23.00, powrót w sobotę, około godz. 22.00. Planowane jest również nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Koszt pielgrzymki wynosi 110 zł.