XIV niedziela zwykła, 9 lipca 2023 r.

W naszym Sanktuarium trwa nowenna przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel, którą będziemy obchodzić w przyszłą niedzielę, 16 lipca. Codziennie zapraszamy na Mszę Świętą z kazaniem szkaplerznym o godzinie 11.30 i 18.00. W zakrystii można składać intencje na Mszę Świętą zbiorową w uroczystość odpustową, 16 lipca o godz. 18.00, zaś do skarbony w kościele lub w zakrystii można składać podziękowania i prośby do Matki Bożej, które są odczytywane każdego wieczoru podczas kolejnych dni nowenny. Po każdej Mszy Świętej jest możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.

W samą uroczystość, 16 lipca, gorąco zapraszamy do wspólnego świętowania i dziękczynienia za dar szkaplerza. Msze Święte będą sprawowane o godzinach: 7.30, 9.30, 11.00, 12.30, 15.00 i 18.00. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 18.00 będzie przewodniczył ks. Adam Lewandowski.

W niedzielę, z racji uroczystości szkaplerznej, od godziny 9.00 przed furtą klasztorną będzie zorganizowany kiermasz. Znajdzie się na nim wiele książek i materiałów o szkaplerzu i duchowości karmelitańskiej. Serdecznie zapraszamy do skorzystania.

Zapraszamy do udziału w organizowanej przez nas pielgrzymce do Czernej koło Krakowa na 25. Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerzne. Wyjazd autobusem sprzed naszego klasztoru w piątek, 21 lipca, o godz. 23.00, powrót w sobotę około godz. 22.00. Planowane jest również nawiedzenie po drodze Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Zapisy w zakrystii. Koszt pielgrzymki wynosi 110 zł.

Zachęcamy do zakupu i lektury książki autorstwa naszego współbrata, o. Jakuba Przybylskiego pod tytułem „Harfa miłości Bożej”. Autor dzieli się refleksją duchową, pragnąc służyć pomocą każdemu, kto chce poznać miłość Boga, i odnowić świadomość własnej chrześcijańskiej godności umiłowanego dziecka Bożego. Książkę można nabyć w zakrystii.