Niedziela Trójcy Świętej, 26 maja 2024 r.

Zapraszamy codziennie na godz. 17.30 na nabożeństwa majowe, a od najbliższej soboty na nabożeństwa czerwcowe, które są poświęcone czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Zachęcamy do wzięcia udziału w Marszu dla Życia i Rodziny, który dziś przejdzie ulicami Lublina. Marsz rozpocznie się Mszą Świętą w Archikatedrze o godzinie 15 i wyruszy na ulice miasta około godziny 16.15.

W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. W tym dniu Msze Święte w naszej świątyni sprawujemy o godzinach: 7.30, 12.30 i 18. O godzinie 10 na Placu Katedralnym zostanie odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem księdza arcybiskupa Stanisława Budzika. Po Eucharystii wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Wieczorem o godz. 20 na Placu Katedralnym odbędzie się Wieczór Chwały prowadzony przez wspólnotę Guadelupe.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

Działająca przy naszym klasztorze Pracownia Świętego Józefa bierze udział w wydarzeniu Noc Kultury, które odbędzie się pierwszego dnia czerwca wieczorem. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz zamieszczonym poniżej. Serdecznie zapraszamy.

W poniedziałek, 3 czerwca Świecki Instytut Karmelitański Elianum zaprasza na Mszę Świętą o godzinie 18 w intencji dziękczynnej za łaskę sakramentów sprawowanych w Kościele oraz wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy ludzi. Po Mszy Świętej osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje na temat Instytutu Elianum, terminów rekolekcji w Czernej i życia konsekrowanego w świecie.