Zesłanie Ducha Świętego, 19 maja 2024 r.

Duch Święty

Dzisiejszą niedzielą Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny, a rozpoczynamy okres zwykły roku liturgicznego. Za pobożne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

Z racji przypadającej trzeciej niedzieli miesiąca zapraszamy o godzinie 15 na Mszę Świętą i modlitwę ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.

Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

W czwartek, 23 maja, będziemy obchodzić święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to dzień modlitw o świętość kapłanów.

Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godzinie 17.30.

Siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus z Bazylianówki zapraszają na nabożeństwo ku czci Dzieciątka Jezus oraz Mszę Świętą w najbliższą sobotę, 25 maja o godzinie 17.30. Tego samego dnia siostry zapraszają do swojego klasztoru dziewczęta zainteresowane duchowością karmelitańską na dzień skupienia. Szczegóły na plakacie.

Ofiarami do puszki można wesprzeć akcję Caritas „Wakacyjne dzieło pomocy dzieciom”.

Metropolita Lubelski zaprasza wszystkich na Marsz dla Życia i Rodziny. Stosowny komunikat można przeczytać na stronie Archidiecezji Lubelskiej: archidiecezjalubelska.pl.