Wniebowstąpienie Pańskie, 12 maja 2024 r.

Wniebowstąpienie Pańskie

Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych codziennie o godzinie 17.30.

W najbliższą środę, 15 maja, o godzinie 18 prymicyjną Mszę Świętą odprawi w naszym kościele o. Sylwester Rzepecki, który przed kilku laty w tym klasztorze rozpoczynał swoją formację zakonną. Zapraszamy do udziału i do modlitwy za o. Sylwestra. Po Mszy Świętej udzieli on błogosławieństwa prymicyjnego.

W sobotę, 18 maja, odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Szkoły modlitwy kontemplacyjnej”. Początek o godzinie 9 w sali duszpasterskiej obok zakrystii.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zapraszamy na czuwanie modlitewne w dzień poprzedzający, czyli w sobotę. Rozpoczniemy je nabożeństwem majowym o 17.30, a zakończymy Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.

Przyszła niedziela będzie trzecią niedzielą miesiąca. O godzinie 15 zapraszamy na Mszę Świętą i modlitwę ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Podczas Mszy Świętej będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.

Rada Stała Konferencji Episkopatu Polski przypomina niezmienne stanowisko Kościoła w sprawie ochrony życia ludzkiego. Pełny tekst dostępny na stronie: episkopat.pl.