14. niedziela zwykła, 7 lipca 2024 r.

Jezus naucza w synagodze

Dziś rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel (Matki Bożej Szkaplerznej). Msza Święta z kazaniem i nabożeństwem szkaplerznym będzie odprawiana w niedziele o godz. 18 a w dni powszednie o godzinie 11.30 oraz 18. W zakrystii można składać intencje na Mszę Świętą zbiorową w uroczystość odpustową 16 lipca o godz. 18. Do skarbony w kościele lub w zakrystii można też składać podziękowania i prośby do Matki Bożej, które będą odczytywane każdego wieczoru podczas nowenny.

W czasie nowenny i w samą uroczystość szkaplerz karmelitański można przyjąć po każdej Eucharystii. W szkaplerze można się zaopatrzyć w zakrystii.

Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Czernej na XXVI Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Wyjazd autobusem sprzed naszego klasztoru w piątek, 19 lipca o godz. 23, powrót w sobotę około godziny 22. Po drodze planowane jest również nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapisy w zakrystii. Koszt pielgrzymki: 120 zł.

W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 18 będziemy dziękować Bogu za 50. lat kapłaństwa naszego współbrata, o. Józefa Trybały. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji o. Józefa.