12. niedziela zwykła, 23 czerwca 2024 r.

12. niedziela zwykła, 23 czerwca 2024 r.

Jutro, 24 czerwca, przypada uroczystość św. Jana Chrzciciela. Msze Święte w naszym kościele według porządku powszedniego. W Archikatedrze natomiast przypada uroczystość odpustowa. Główną Mszę Świętą o godzinie 19 odprawi arcybiskup Stanisław Budzik.

Siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus z Bazylianówki zapraszają na nabożeństwo ku czci Dzieciątka Jezus oraz Mszę Świętą w najbliższy wtorek, 25 czerwca, o godzinie 17.30 w kaplicy przy ul. Mariańskiej.

W sobotę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary zebrane w tym dniu są przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej. W tym dniu będziemy również polecać Panu Bogu naszych współbraci solenizantów: o. Piotra Jackowskiego i o. Pawła Baranieckiego. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godzinie 7.15.

Począwszy od poniedziałku, 1 lipca, w naszym kościele rozpocznie się letni porządek Mszy Świętych, to znaczy w dni powszednie nie będzie porannej Mszy Świętej o godzinie 6.30. Pozostałe Msze bez zmian.

Zbliża się czas największych uroczystości w naszym zakonie – Matki Bożej Szkaplerznej, 16 lipca. Dzień ten będzie, zgodnie z wieloletnią tradycją, poprzedzony nowenną, którą rozpoczniemy w niedzielę, 7 lipca. Msza Święta z kazaniem i nabożeństwem szkaplerznym będzie sprawowana w niedzielę o godzinie 18, zaś w dni powszednie o godzinie 11.30 i 18. W zakrystii przyjmujemy intencje na Mszę Świętą zbiorową w uroczystość odpustową o godzinie 18.

Organizujemy pielgrzymkę do Czernej na 26. Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Wyjazd autobusem sprzed naszego klasztoru w piętek, 19 lipca, o godzinie 23. Powrót w sobotę około godziny 22. W ramach pielgrzymki planowane jest także po drodze nawiedzenie Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Zapisy na pielgrzymkę przyjmujemy w zakrystii.