2. niedziela Wielkanocy, 7 kwietnia 2024 r.

Dzisiaj obchodzimy święto Bożego Miłosierdzia. Z tej racji można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami oraz za odmówienie w kaplicy lub kościele Ojcze nasz i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. „Jezu Miłosierny, ufam Tobie”). Jest to również patronalne święto „Caritas”. Wychodząc z kościoła można złożyć do skarbony ofiarę na „Fundusz Caritas”.

Na jutrzejszy poniedziałek przeniesiony został w tym roku liturgiczny obchód uroczystości Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte według porządku powszedniego: 6.30, 7.15, 11.30 i 18.00. Jutrzejszą tacą wspieramy Fundusz Ochrony Życia.

Świecki Instytut Karmelitański Elianum zaprasza w poniedziałek na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy o godz. 17.30 oraz Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji odnowy duchowej oraz o żywy przekaz wiary w rodzinach chrześcijańskich. Po Mszy Świętej w salce duszpasterskiej obok zakrystii osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje na temat Instytutu Elianum i życia konsekrowanego w świecie.

W sobotę, 13 kwietnia, Caritas Archidiecezji Lubelskiej zaprasza na Piknik Rodzinny. Odbędzie się on na Placu Teatralnym przy Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. W programie konferencja Marcina i Moniki Gomułków, koncert Siewców Lednicy oraz wiele atrakcji dla dzieci i rodzin.