Zmartwychwstanie Pańskie, 31 marca 2024 r.

Andrea Mantegna, Zmartwychwstanie (1457-1459) – strona

W Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte celebrowane będą według porządku niedzielnego. Zbiórka na tacę będzie przeznaczona na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o godz. 16.50 Świecki Zakon Karmelitów Bosych zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bogu.

W najbliższy piątek, jako że przypada on w Oktawie Wielkanocy, mającej liturgiczną rangę uroczystości, nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

W sobotę odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Szkoły modlitwy kontemplacyjnej”. Początek o godzinie 9.00 w sali duszpasterskiej obok zakrystii.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić święto Bożego Miłosierdzia. Jest to patronalne święto „Caritas”, dlatego będzie można wówczas złożyć do puszki ofiarę na „Fundusz Caritas”.

8 kwietnia Świecki Instytut Karmelitański Elianum zaprasza na adorację w ciszy o godz. 17.30 oraz Mszę Świętą o godz. 18.00 w intencji odnowy duchowej i o żywy przekaz wiary w rodzinach chrześcijańskich. Po Mszy Świętej w salce duszpasterskiej osoby zainteresowane będą mogły uzyskać informacje na temat Instytutu Elianum i życia konsekrowanego w świecie.