5. niedziela Wielkiego Postu, 17 marca 2024 r.

Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godzinie 17, natomiast w każdy piątek o godzinie 17.30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

Z racji trzeciej niedzieli miesiąca zapraszamy dziś na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Szkaplerznej i wspólną modlitwę, która rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 15.00.

Przeżywamy nowennę przed uroczystością św. Józefa, patrona naszej świątyni. Kazania nowennowe, które przygotowują nas do osobistego zawierzenia się św. Józefowi w jego uroczystość, usłyszymy jeszcze dziś o godz. 18.00 oraz jutro o 11.30 i 18.00. W zakrystii przyjmujemy intencje na Mszę Świętą zbiorową, która zostanie odprawiona 19 marca o godz. 18.00. W uroczystość św. Józefa Msze Święte z błogosławieństwem lilii i możliwością zawierzenia się św. Józefowi będą sprawowane o godz.: 6.30, 7.30, 9.30, 11.00, 12.30 oraz suma odpustowa o 18.00. Serdecznie zapraszamy.

Zachęcamy do nabycia baranków wielkanocnych, które są rozprowadzane przed kościołem. Jest to piękny symbol Chrystusa Zmartwychwstałego i znak łączności z naszym sanktuarium.

Dziś można wziąć ze sobą kolejną kartkę z fragmentem pism św. Jana od Krzyża – „ziarna światła”. Niech posłużą one do osobistej lektury i refleksji. Kartki są wyłożone na bocznym ołtarzu po prawej stronie świątyni.

Wczoraj rozpoczęła się nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie trwać do 24 marca, a więc zakończy się w przeddzień Dnia Świętości Życia, przypadającego 25 marca.

Za tydzień, 24 marca, obchodzić będziemy Niedzielę Męki Pańskiej, zwaną też Niedzielą Palmową. Na pamiątkę triumfalnego wjazdu Jezusa do Jerozolimy będziemy święcić palmy na każdej Mszy Świętej, a przed Mszą Świętą o godz. 9.30 odbędzie się procesja z palmami z placu przed furtą klasztorną.