3. niedziela Wielkiego Postu, 4 marca 2024 r.

Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godzinie 17, natomiast w każdy piątek o godzinie 17.30 na nabożeństwo Drogi Krzyżowej.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Świecki Zakon Karmelitów Bosych zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji kapłanów, oraz o nowe powołania do służby Bogu o godzinie 16.50.

W najbliższy piątek, 8 marca, po raz dziesiąty wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona Mszą Świętą sprawowaną przez arcybiskupa Stanisława Budzika w Archikatedrze o godz. 19.00.

W niedzielę, 10 marca, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością św. Józefa, patrona naszej świątyni. Kazania o św. Józefie w dni powszednie usłyszymy o godz. 11.30 i 18.00, zaś w niedziele (10 i 17 marca) podczas wieczornej Mszy Świętej o godzinie 18.00. Nowennę poprowadzi o. Paweł Baraniecki członek naszej lubelskiej wspólnoty.

Prośby i podziękowania do św. Józefa można składać w zakrystii lub do skarbony. W zakrystii przyjmujemy też intencje na Mszę Świętą zbiorową do św. Józefa, która zostanie odprawiona 19 marca o godzinie 18.00. Nowenna stanowi duchowe przygotowanie do uroczystości św. Józefa. Może też stać się swego rodzaju rekolekcjami, które pomogą nam dobrze przeżyć Wielki Post i przygotować się do świętowania Wielkanocy. Serdecznie zapraszamy.

Dziś można wziąć ze sobą kolejną kartkę z fragmentem pism św. Jana od Krzyża – „ziarna światła”. Niech posłużą one do osobistej lektury i refleksji. Kartki są wyłożone na bocznym ołtarzu po prawej stronie świątyni.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki, skierował apel w sprawie ochrony życia nienarodzonych i wspierania ich rodziców. Pełny tekst apelu jest dostępny na stronie KEP: https://episkopat.pl/przewodniczacy-episkopatu-apeluje-o-ochrone-zycia-nienarodzonych-i-wspieranie-ich-rodzicow/