Niedziela Chrztu Pańskiego, 7 stycznia 2024 r.

Dzisiejsza niedziela kończy w liturgii okres Narodzenia Pańskiego. Rozpoczyna się okres zwykły. Zgodnie z polską tradycją kolędy możemy śpiewać do dnia 2 lutego, czyli święta Ofiarowania Pańskiego.

Przypominamy, że w naszym kościele w każdą środę jest możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu od 7.45 do 17.45, z przerwą na Mszę Świętą o godzinie 11.30. W tym czasie również można skorzystać z sakramentu pojednania.

W najbliższą niedzielę będziemy gościć o. Rafała Myszkowskiego, naszego współbrata karmelitę bosego pracującego pracującego na Ukrainie. Bedzie on głosił kazania w naszym kościele na wszystkich Mszach Świętych, prosząc o wsparcie modlitewne i materialne dla naszej placówki na Ukrainie.

Zapraszamy na nowy cykl „Szkoły modlitwy kontemplacyjnej”. W tym roku pragniemy odejść od klasycznej formy wykładu, dając więcej miejsca praktycznemu wprowadzeniu w modlitwę prostoty. W programie: ćwiczenia kontemplacyjne z nauką, praktyka modlitwy w ciszy, Msza Święta. Rozpoczęcie w sobotę, 20 stycznia, o godzinie 9.00, w sali obok zakrystii.