Uroczystość Świętej Rodziny z Nazaretu

Dziś ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy Świętej o godzinie 18 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za mijający rok Pański 2023.

W dniu 1 stycznia, w Nowy Rok, obchodzimy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, a także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Msze Święte według porządku niedzielnego.

W czwartek Świecki Zakon Karmelitów Bosych zaprasza o godzinie 16.50 na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bogu.

W sobotę, 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Trzech Króli. Podczas każdej Mszy Świętej będziemy błogosławić kredę i kadzidło. Litery, które piszemy na drzwiach naszych domów i mieszkań są skrótem zdania-modlitwy: Christus mansionem benedicat – Niech Chrystus błogosławi to mieszkanie. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego.

Tego dnia w Lublinie odbędzie się tradycyjny już Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się on o godzinie 10 w Archikatedrze Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. abpa. Stanisława Budzika. Następnie orszak przejdzie na Plac Zamkowy.

Uroczystość Trzech Króli przypomina nam o powszechności Kościoła i jego wymiarze misyjnym. Składka zebrana w tym dniu będzie przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny.