I niedziela Adwentu, 3 grudnia 2023 r.

Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, który jest czasem pełnego nadziei oczekiwania na przyjście Chrystusa. Zapraszamy do udziału w roratach, czyli porannej Mszy Świętej wotywnej ku czci Matki Bożej. Będziemy je sprawować od poniedziałku do soboty o godzinie 6.30. Zachęcamy do przynoszenia ze sobą świec roratnich.

W każdą niedzielę roku zapraszamy również do śpiewu Godzinek o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny przed poranną Mszą Świętą, czyli o 7.05.

Przypominamy, że w każdą środę w naszym kościele trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu (od 7.45 do 17.45) na którą serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Świecki Zakon Karmelitów Bosych zaprasza na godzinę 16.50 na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bogu.

W piątek, 8 grudnia, przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.

W zakrystii są do nabycia wigilijne świece Caritas.

Ofiary zbierane do skarbony w czasie Adwentu są przeznaczone na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, natomiast w przyszłą niedzielę zbierać będziemy ofiarę na fundusz Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

W dniach 9-10 grudnia w kościele pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lublinie przy ulicy Milenijnej 7 odbędą się rekolekcje adwentowe dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.