II niedziela Adwentu, 10 grudnia 2023 r.

Zapraszamy na Msze Święte roratnie ku czci Matki Bożej, które sprawowane są w naszym sanktuarium od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

W czwartek, 14 grudnia, będziemy obchodzić uroczystość świętego Jana od Krzyża. Serdecznie zapraszamy na triduum ze „świadkiem Boga żywego”. We wtorek, środę i czwartek, podczas Mszy Świętych o godzinie 11.30 i 18.00 usłyszymy nauki przybliżające postać i naukę św. Jana od Krzyża. Intencje na Mszę Świętą zbiorową przez wstawiennictwo św. Jana od Krzyża, która będzie sprawowana w czwartek o godzinie 18.00, można składać w zakrystii.

Fundacja Pracownia Świętego Józefa, działająca przy naszym sanktuarium, w uroczystość św. Jana od Krzyża, o godzinie 19.00, organizuje koncert poezji Karola Wojtyły pod tytułem: „Pieśń́ o Bogu ukrytym” w wykonaniu Marcina Stycznia z zespołem. Wydarzenie jest częścią programu „Warto być́ Polakiem”, którego organizatorem jest Samorząd Województwa Lubelskiego. Z racji ograniczonej liczby miejsc fundacja rozprowadza bezpłatne bilety wejściowe. Szczegóły na plakacie.

Najbliższa niedziela będzie trzecią niedzielą miesiąca. Zapraszamy na comiesięczne nabożeństwo ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, które rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 15.00.

W zakrystii są do nabycia świece Caritas oraz opłatki na stół wigilijny.

Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiary do skarbony na fundusz „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.