XXVII niedziela zwykła, 8 października 2023 r.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych sprawowanych przez cały październik o godzinie 17.30.

Chcemy, aby nasze sanktuarium stanowiło w coraz większym stopniu przestrzeń modlitwy. Począwszy od października zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, w środy od godziny 7.45 do 17.45 (z przerwą na Mszę Świętą o godz. 11.30). W tym czasie będzie również możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

W piątek, sobotę i niedzielę zapraszamy na triduum ku czci św. Teresy od Jezusa (św. Teresy z Avila). W niedzielę, 15 października przypada jej uroczystość. Mszę Świętą zbiorową będziemy sprawować w tym dniu o godzinie 18.00. Intencje można składać w zakrystii.

W niedzielę, 15 października, zapraszamy również na comiesięczne spotkanie szkaplerzne, które rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 15.00. Będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.

W dniu 9 października Świecki Instytut Karmelitański „Elianum” zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu o godzinie 17.30, a następnie Mszę Świętą o 18.00 w intencji naszej Ojczyzny. Po Mszy Świętej w salce obok zakrystii będzie możliwość spotkania się z członkiniami instytutu i uzyskania informacji o nim, o terminach rekolekcji oraz o formacji w instytucie. Serdecznie zapraszamy.

W sobotę, 14 października, zapraszamy na godzinę 9.30 na spotkanie z cyklu „szkoły modlitwy kontemplacyjnej”. W programie: konferencja, modlitwa wewnętrzna i Eucharystia.