XXVI niedziela zwykła, 1 października 2023 r.

W naszym kościele celebrujemy dzisiaj uroczystość św. Teresy od Dzieciątka Jezus (św. Teresy z Lisieux). Główna Msza Święta, w intencjach zbiorowych, z poświęceniem róż oraz modlitwami ku czci Świętej Karmelitanki, odbędzie się o godzinie 18.

Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych sprawowanych przez cały październik o godzinie 17.30.

Chcemy, aby nasze sanktuarium stanowiło w coraz większym stopniu przestrzeń modlitwy. Począwszy od października zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy, w środy od godziny 7.45 do 17.45 (z przerwą na Mszę Świętą o godz. 11.30). W tym czasie będzie również możliwość skorzystania z sakramentu pojednania.

Rozpoczynamy nowy cykl „szkoły modlitwy kontemplacyjnej”. Zapraszamy w sobotę, 14 października, na godzinę 9.30. W programie: konferencja, modlitwa wewnętrzna i Eucharystia.

Karmelitański Instytut Duchowości w Krakowie zaprasza do skorzystania z oferty wykładów w ramach dwuletniego studium duchowości, wprowadzającego w duchowość chrześcijańską oraz rocznego studium pogłębiającego, wprowadzającego szczególnie w duchowość karmelitańską i biblijną. W zajęciach można uczestniczyć stacjonarnie w Krakowie przy ul. Rakowickiej, jak również zdalnie poprzez internetową transmisję na żywo. Zajęcia będą nagrywane i udostępniane słuchaczom do odtworzenia w dogodnym czasie. Instytut zaprasza wszystkie osoby pragnące pogłębić swoje życie duchowe i poszerzyć wiedzę teologiczną. Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie internetowej Karmelitańskiego Instytutu Duchowości: kid.edu.pl