XXIII niedziela zwykła, 10 września 2023 r.

Dziękujemy Bogu za świadectwo życia błogosławionej rodziny Ulmów z Markowej na Podkarpaciu. Beatyfikacja tej rodziny jest ważnym wydarzeniem dla Kościoła i świata.

W czwartek, 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego związane z tradycją odnalezienia relikwii Krzyża, na którym umarł nasz Pan, Jezus Chrystus. W tym dniu przypada odpust w bazylice ojców dominikanów. Główna Msza Święta o godzinie 17.00.

W przyszłą niedzielę, 17 września, zapraszamy na comiesięczne spotkanie szkaplerzne. Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godzinie 15.00. Będzie możliwość przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego.

W tym tygodniu naszą wspólnotę zakonną opuści o. Adam Barłowski, który uda się na nową placówkę do Kluszkowiec koło Nowego Targu. Dziękujemy o. Adamowi za dotychczasową kilkuletnią posługę w naszym kościele i klasztorze. Życzymy wszelkich potrzebnych łask Bożych w nowym miejscu.

W sobotę, 16 września, podczas Mszy Świętej o godzinie 11.30 br. Paweł, nasz nowicjusz, złoży swoje pierwsze śluby zakonne i tym samym zakończy okres nowicjatu. Polecamy br. Pawła Waszej modlitwie.