XXV niedziela zwykła, 24 września 2023 r.

Z początkiem października w Watykanie rozpocznie się rzymska sesja XVI Zwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów pod hasłem: „Ku Kościołowi synodalnemu: komunia, uczestnictwo, misja”. Będzie to wydarzenie znaczącej wagi dla całego Kościoła. Ogarniajmy modlitwą sprawę synodu i wszystkich jego uczestników.

Siostry karmelitanki Dzieciątka Jezus z Bazylianówki zapraszają na nabożeństwo ku czci Dzieciątka Jezus oraz Mszę Świętą, które odbędą się jutro, 25 września, o godzinie 17.30, w klasztorze sióstr przy ul. Mariańskiej 31 w Lublinie.

W piątek, sobotę i niedzielę zapraszamy na triduum ze św. Teresą od Dzieciątka Jezus. W wigilię święta, 30 września, po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością napisania „listu do św. Teresy”. W niedzielę, 1 października, w święto św. Teresy, o godzinie 18 sprawować będziemy Mszę Świętą zbiorową, na którą intencje można składać w zakrystii. Na każdej Mszy Świętej w tym dniu będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia róż, które symbolizują łaski obiecane przez św. Teresę od Dzieciątka Jezus.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które będą sprawowane w naszym kościele przez cały październik o godzinie 17.30.