XVII niedziela zwykła, 30 lipca 2023 r.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek wspólnota Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bogu. Rozpoczęcie o godz. 16.50.

W czwartek, 3 sierpnia, po Mszy Świętej o godz. 8.30 z Placu Katedralnego wyruszy 45. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Można jeszcze zgłaszać udział w pielgrzymce w sekretariacie przy Archikatedrze w godzinach 10.00-17.00. Szczegóły na stronie pielgrzymki: pielgrzymka.lublin.pl.

Zbliża się sierpień, który tradycyjnie jest czasem uwrażliwiającym na problem alkoholowy w naszej Ojczyźnie. Zachęcamy szczególnie w tym miesiącu do ofiarowania abstynencji za wszystkich cierpiących z powodu nadużywania alkoholu.

Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę do puszki na środki lokomocji dla polskich misjonarzy. Zbiórkę organizuje MIVA Polska, stowarzyszenie na rzecz misyjnych środków transportu, działające w ramach struktur Episkopatu Polski.