XIII niedziela zwykła, 2 lipca 2023 r.

Zapraszamy jutro na odpust Matki Bożej Katedralnej. Uroczysta Msza Święta o godzinie 19.00, a po niej procesja różańcowa.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek Świecki Zakon Karmelitów Bosych poprowadzi adorację i modlitwę w intencji kapłanów oraz o nowe powołania do służby Bogu. Początek o godz. 16.50.

W piątek, 7 lipca, rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Matki Bożej Szkaplerznej. Msze Święte z kazaniem i nabożeństwem szkaplerznym będziemy sprawować w dni powszednie o godzinie 11.30 i 18.00, w niedzielę zaś o godzinie 18.00. Nowennę poprowadzi o. Krzysztof Żywczyński. W zakrystii można składać intencje na Mszę Świętą zbiorową w uroczystość odpustową, 16 lipca o godz. 18.00. Do skarbony w kościele lub w zakrystii można też składać podziękowania i prośby do Matki Bożej, które będą odczytywane każdego wieczoru podczas nowenny.

Zapraszamy do wzięcia udziału w pielgrzymce do Czernej na jubileuszowe XXV Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Wyjazd autobusem sprzed naszego klasztoru w piątek, 21 lipca o godzinie 23.00, powrót w sobotę około godziny 22.00. Planowane jest również nawiedzenie po drodze Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Zapisy przyjmujemy w zakrystii. Koszt pielgrzymki: 110 zł.