XII niedziela zwykła, 25 czerwca 2023 r.

Zapraszamy jutro o godzinie 18.00 na Mszę Świętą prymicyjną, którą odprawią nasi współbracia neoprezbiterzy: o. Szymon Wnęk, o. Peter Beňo, o. Marcin Wojnicki i o. Michał Wesołowski. Po Mszy Świętej udzielą oni błogosławieństwa prymicyjnego.

W czwartek, 29 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu będziemy polecać Panu Bogu trzech naszych braci, obchodzących swoje imieniny. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Eucharystii o godz. 7.15. Ofiary zebrane tego dnia przeznaczone będą na potrzeby Stolicy Apostolskiej.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca.

Od soboty, 1 lipca, rozpocznie się letni porządek Mszy Świętych w naszym kościele. W dni powszednie będziemy sprawować Eucharystię w godzinach: 7.15, 11.30 i 18.00. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 6.30. Porządek niedzielny pozostaje bez zmian.

Zbliża się czas głównych uroczystości maryjnych w naszym zakonie: nowenna i uroczystość Matki Bożej Szkaplerznej. Nowenna rozpocznie się w piątek, 7 lipca. Msza Święta z kazaniem i nabożeństwem szkaplerznym będzie sprawowana w dni powszednie o godzinie 11.30 i 18.00. Nowennę poprowadzi o. Krzysztof z naszej wspólnoty. W zakrystii można składać intencje na Msze Świętą zbiorową w uroczystość odpustową, 16 lipca o godz. 18.00. Do skarbony w kościele można też składać podziękowania i prośby do Matki Bożej, które będą odczytywane każdego wieczoru podczas nowenny.

Organizujemy pielgrzymkę do Czernej na jubileuszowe 25. Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej. Wyjazd autobusem sprzed naszego klasztoru w piątek, 21 lipca o godz. 23.00. Powrót w sobotę około godz. 22.00. Planowane jest również nawiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.