IV niedziela Adwentu, 24 grudnia 2023 r.

Zasiadając dziś z najbliższymi do wieczerzy wigilijnej, zadbajmy o jej chrześcijański charakter i oprawę. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, odczytania fragmentu Ewangelii według św. Łukasza o narodzeniu Pańskim (Łk 2, 1-14), łamania się opłatkiem i wspólnego śpiewu kolęd. Życzymy Wam, drodzy Bracia i Siostry, dobrych, pełnych wzajemnej życzliwości i pokoju, spotkań przy wigilijnym stole.

Dzisiaj nie będzie Mszy Świętej o godzinie 18. Zapraszamy na Pasterkę o północy. Będziemy ja sprawować w intencji żyjących i zmarłych Przyjaciół i Dobrodziejów naszego kościoła i klasztoru oraz wszystkich modlących się w tym kościele.

W uroczystość Narodzenia Pańskiego (poniedziałek) oraz święto św. Szczepana (wtorek) Msze Święte sprawowane będą według porządku niedzielnego.

Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy od obowiązku powstrzymania się od spożywania pokarmów mięsnych w piątek, 29 grudnia, wszystkim wiernym Archidiecezji Lubelskiej oraz innym osobom przebywającym w tym dniu na terenie naszej Archidiecezji. Zachęcamy jednak do zastąpienia wstrzemięźliwości od mięsa innymi formami pokuty, zwłaszcza uczynkami miłości bliźniego i pobożności.

W przyszłą niedzielę, 31 grudnia, będziemy obchodzić święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Będzie to również ostatni dzień roku kalendarzowego. Po Mszy Świętej o godzinie 18 zapraszamy na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za mijający rok Pański 2023 z uroczystym Te Deum.

W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki wigilijne oraz świece Caritas.