III niedziela Adwentu, 17 grudnia 2023 r.

Zapraszamy na Msze Święte roratnie ku czci Matki Bożej, które sprawowane są w naszym sanktuarium od poniedziałku do soboty o godz. 6.30.

Zachęcamy do pojednania się z Bogiem w okresie przedświątecznym. Sakrament pokuty sprawujemy codziennie 15 minut przed każdą Mszą Świętą, a w środę, piątek i sobotę od godziny 6.30 do 18.30. W niedzielę, czyli w Wigilię Narodzenia Pańskiego, będziemy spowiadać od 7.30 do 14.00. Prosimy o nieodkładanie spowiedzi na ostatnią chwilę.

Zasiadając do Wieczerzy Wigilijnej, zadbajmy o jej chrześcijański charakter. Niech nie zabraknie wspólnej modlitwy, lektury Ewangelii według św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, dzielenia się opłatkiem oraz śpiewu kolęd.

W dzień Wigilii nie będzie Mszy Świętej o godzinie 18.00. Będziemy natomiast sprawować Pasterkę o północy, modląc się za żyjących i zmarłych Dobroczyńców i Przyjaciół naszego kościoła i klasztoru. Ofiary zebrane wówczas na tacę zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia, natomiast ofiary złożone do skarbonki przy żłóbku będą przekazane na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.

W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne oraz świece Caritas.